MĚNÍME ODPAD Z MOŘÍ V KRÁSU

free to wear the waste turned to beauty

PROČ EARTH FRIENDLY MATERIÁL?

Šije se z něj jedna radost. Navíc každý kousek WLDWLK může zachránit želvu!

WILD WALK.JPG

RECYKLOVANÝ NYLON

A ELASTAN Z RYBÁRSKÝCH SÍTÍ

Špičková, recyklovaná tkanina z regenerované nylonové příze pochází z průmyslového odpadu, jako jsou vyřazené rybářské sítě a kobercové chmýří, kterých na dně moří končí 8 milionů tun ročně.

Využití tohoto materiálu podporuje iniciativu "Zdravé moře", jejímž posláním je čištění našich planetových vod. Mrtvé rybářské sítě a koberce jsou regenerovány pomocí sofistikovaných procesů a přemění se na novou polyamidovou přízi ECONYL®. Ta se pyšní stejnými vlastnostmi jako panenský nylon. Podstatný rozdíl je v tom, že tato příze není vyrobena z neobnovitelných fosilních surovin.

 

To je pravá podstata tohoto vysoce kvalitního, ultra komfortního, hebkého a rychleschnoucího materiálu s certifikací

OEKO-TEX® | STANDARD 100 a Global Recycled Standard. 

 

Pyšní se dalšími vlastnostmi jako je vysoká udržitelnost,

prodyšnost, perfektní pružnost, odolnost proti oděru + ochrana proti UV záření SPF 50+.

​ˇ

UPCYKLOVANÁ BAVLNA A RECYklOVANÝ NYLON Z PET LAHVÍ

Jak proměnit zbytky látek, staré vyhozené oblečení, zmačkané PET lahve od vody, saponátů a vytvořit z nich látku šetrnou k přírodě? 

Proces výroby látky ze starého oblečení začíná tříděním na méně a více kvalitní látky. Látky jsou nastříhány na malé kousky, které jsou následně drceny a rozpuštěny. Rozpuštěné kousky jsou znovu spojeny do vláken, ze kterých vznikne nová látka.

Výroba látek z PET lahví probíhá podobným postupem. PET lahve jsou drceny na malé vločky, které jsou znovu rozpuštěny a pod vysokým tlakem přeměněny do příze. 

I tyto látky splňují přísná nařízení o nezávadnosti,

vysoké standarty kvality a mohou se pyšnit certifikátem

OEKO-TEX® | STANDARD 100 a Global Recycled Standard.

WILD WALK.JPG
Plastová taška v oceánu

RECYKLOVANÉ LÁTKY

nejsou vyráběny z neobnovitelných fosilních surovin, recyklovaný materiál má až o 50% nižší uhlíkovou stopu oproti organické bavlně, o 90% nižší, než klasický nylon. Na výrobu recyklovaného polyesteru se také použije až o 90% méně vody a jeho výroba spotřebuje o 70% méně energie. 

oblečení z recyklovaných rybářských sítí

NO WASTE #OBALY 

A taky  jsme z toho střihli rovnou i obal. A tam, kde zbývá i pár doplňků a štítků. Neplýtvat a dál používat - na cestách za oceánem, do hor nebo v ulicích měst. 

 

RECYKLOVANÉ #OBALY

Kde není látka ideální pro výrobu obalu, nebo nezbývá, balíme do  papíru ze 100% recykl matroše, který byl již použit nebo znovu recyklován. Je kompletně biologicky rozložitelný a odbouratelný v přírodě.

Než mít v roce 2050 v moři více odpadu, než ryb, je lepší mít v šatníku 365 kousků WLDWLK.      

Sem tam si pro radost ještě střihnu nebo vyrobím extra limitku. 

Taky z materiálů a ingrediencí přátelských k planetě nebo upcyklujeme již existující materiály na divoko. 

ICONS ESHOP.jpg

PROČ S DIVOKÝM SRDCEM?

Tvořit a být venku je pro mě život. Co pamatuji. Inspirovat se krásou přírody, její divokostí. Dost mě žene i láska k dobrodružství, kiteboardingu, surfingu, chození po horách a lesích s mými dvěma psy. Svoji nespoutanou a divokou duši spojenou s úctou k naší planetě jsem dala do WLDWLK brandu.

Každý kus je vytvořen pro všechny další duše s divokým srdcem.  S pečlivostí a láskou, v omezeném množství, u nás doma v ČR, s důrazem na materiál a kvalitu jeho zpracování. Pro všechny hledače dobrodružství, kteří vyznávají volnost a svobodu, která není zkázou života jiných. Moc děkuji za podporu lokální módy a designu.

nature is our religion, wild hearts!

  • Instagram
Tereza Pěnková WILD WALK

Tereza