top of page

MĚNÍME ODPAD Z MOŘÍ V KRÁSU

free to wear the waste turned to beauty

PROČ EARTH FRIENDLY MATERIÁL?

Šije se z něj jedna radost. Navíc každý kousek WLDWLK může zachránit želvu!

WILD WALK.JPG

RECYKLOVANÝ NYLON

A ELASTAN Z RYBÁRSKÝCH SÍTÍ

Špičková, recyklovaná tkanina z regenerované nylonové příze pochází z průmyslového odpadu, jako jsou vyřazené rybářské sítě

a kobercové chmýří, kterých na dně moří končí 8 milionů tun ročně.

Využití tohoto materiálu podporuje iniciativu "Zdravé moře", jejímž posláním je čištění našich planetových vod. Mrtvé rybářské sítě

a koberce jsou regenerovány pomocí sofistikovaných procesů

a přemění se na novou polyamidovou přízi ECONYL®. Ta se pyšní stejnými vlastnostmi jako panenský nylon. Podstatný rozdíl je v tom, že tato příze není vyrobena z neobnovitelných fosilních surovin.

 

To je pravá podstata tohoto vysoce kvalitního, ultra komfortního, hebkého a rychleschnoucího materiálu s certifikací

OEKO-TEX® | STANDARD 100 a Global Recycled Standard. 

 

Pyšní se dalšími vlastnostmi jako je vysoká udržitelnost,

prodyšnost, perfektní pružnost, odolnost proti oděru + ochrana proti UV záření SPF 50+.

​ˇ

​ˇ

​ˇ

RECYKLOVANÁ BAVLNA A POLYESTER Z PET LAHVÍ

Jak proměnit zbytky látek, staré vyhozené oblečení, zmačkané PET lahve od vody, saponátů a vytvořit z nich látku šetrnou k přírodě? 

 

Proces výroby látky ze starého oblečení začíná tříděním na méně a více kvalitní látky. Látky jsou nastříhány na malé kousky, které jsou následně drceny a rozpuštěny. Rozpuštěné kousky jsou znovu spojeny do vláken, ze kterých vznikne nová látka.

Výroba látek z PET lahví probíhá podobným postupem. PET lahve jsou drceny na malé vločky, které jsou znovu rozpuštěny a pod vysokým tlakem přeměněny do příze. 

I tyto látky splňují přísná nařízení o nezávadnosti,

vysoké standarty kvality a mohou se pyšnit certifikátem

OEKO-TEX® | STANDARD 100 a Global Recycled Standard.

WILD WALK.JPG
Plastová taška v oceánu

RECYKLOVANÉ LÁTKY

nejsou vyráběny z neobnovitelných fosilních surovin, recyklovaný materiál má až o 50% nižší uhlíkovou stopu oproti organické bavlně, o 90% nižší, než klasický nylon. Na výrobu recyklovaného polyesteru se také použije až o 90% méně vody a jeho výroba spotřebuje o 70% méně energie. 

WLDWLK.JPG

PRÍRODNÍ MATERIÁLY

LEN

Zahalena do krásy cítíš vítr na vlastní kůži. Oblečená neoblečená dýcháš celým tělem. Len je ekologický a maximálně šetrný k životnímu prostředí. Na jeho pěstování se používá mnohem méně pesticidů a hnojiv, než na jiné plodiny. Jeho vlákna jsou recyklovatelná a biologicky rozložitelná. Nepotřebuje hnojit a ošetřovat pesticidy. Při výrobě tkanin není potřeba využívat jakýchkoliv chemických prostředků.

VISKÓZA

Viskóza je přírodní celulózové vlákno, které se vyrábí podobně jako umělá vlákna (protlačováním tekuté hmoty tryskami), ale základní surovina je čistě přírodní – celulózová hmota získaná ze dřeva nebo z bavlny. Oblečení z viskózy je velice příjemné na nošení, je měkké, savé, splývavé a chladivé. Viskóza nežmolkuje, netvoří se v ní statická elektřina, nechytá tedy smítka.

Viskóza pod certifikací firmy Lenzing, je dalším krokem, ke snížení ekologické stopy. Lenzing EcoVero TM viskóza splňují tři základní kritéria pro udržitelný materiál: podmínky pěstování (použití udržitelných zdrojů dřeva ), snížení spotřeby vody (oproti standardní viskóze o 50 %, oproti standardní bavlně až o 95 %), snížení stopy CO2, 50% proti běžné viskóze.

ˇ

COROZO

nebo-li rostlinná slonovina je materiál z ořechů palmy Tagua, které spadnou na zem. Palma je normální součástí deštného pralesa, a tedy nedochází k zakládání plantáží a odlesňování. Corozo je pevný a odolný materiál, který je kompostovatelný a po barvení si zachovává přírodní strukturu, která připomíná slonovinu. Z coroza jsou všechny knoflíky, které najdeš na našich hadrech.

WLDWLK.jpg
oblečení z recyklovaných rybářských sítí

NO WASTE #OBALY 

A taky  jsme z toho střihli rovnou i obal. A tam, kde zbývá i pár doplňků a štítků. Neplýtvat a dál používat - na cestách za oceánem, do hor nebo v ulicích měst. 

 

RECYKLOVANÉ #OBALY

Kde není látka ideální pro výrobu obalu, nebo nezbývá, balíme do  papíru ze 100% recykl matroše, který byl již použit nebo znovu recyklován. Je kompletně biologicky rozložitelný a odbouratelný v přírodě.

Než mít v roce 2050 v moři více odpadu, než ryb, je lepší mít v šatníku 365 kousků WLDWLK.      

Sem tam si pro radost ještě střihnu nebo vyrobím extra limitku. 

Taky z materiálů a ingrediencí přátelských k planetě nebo upcyklujeme již existující materiály na divoko. 

PROČ S DIVOKÝM SRDCEM?

Tvořit a být venku je pro mě život. Co pamatuji. Inspirovat se krásou přírody, její divokostí. Dost mě žene i láska k dobrodružství, kiteboardingu, surfingu, chození po horách a lesích s mými dvěma psy. Svoji nespoutanou a divokou duši spojenou s úctou k naší planetě jsem dala do WLDWLK brandu.

Každý kus je vytvořen pro všechny další duše s divokým srdcem.

 S pečlivostí a láskou, v omezeném množství, u nás doma v ČR, s důrazem na materiál a kvalitu jeho zpracování. Pro všechny hledače dobrodružství, kteří vyznávají volnost a svobodu, která není zkázou života jiných. Moc děkuji za podporu lokální módy a designu.

when you are here, everything is wild!

tery

  • Instagram
Tereza Pěnková WILD WALK.JPG
bottom of page